Narovinu s tvůrcem Vegmania.cz Pavlem Ovesným

BLOG | 8.3. 2020

Do dalšího dílu podcastu Narovinu přijal pozvání dlouholetý vegan Pavel Ovesný, který učí kurzy veganské kuchyně a zároveň je tvůrcem známého webu Vegmania.cz. Jak se k veganství dostal? Proč začal pořádat kurzy? A jak jeho práce souvisí s cestováním vlakem?

Pavel Ovesný začal pracovat na známém webu Vegmania.cz již před deseti lety. Cílem bylo poskytnout všechny potřebné informace pro vegany na jednom místě a jednalo se o jeden z prvních webů zaměřených na veganství v České republice. Dnes web obsahuje téměř 300 receptů a přes 150 zajímavých článků nejrůznějších témat.

„K učení kurzů jsem se dostal v podstatě náhodou přes portál Naučmese.cz,” sděluje Pavel. Prvním kurzem bylo Punkové podnikání pro podnikatele na volné noze, veganské kurzy však brzy následovaly. Nyní vede několik kurzů zaměřených na rostlinnou kuchyni. Kurzy jsou vhodné především pro začátečníky.

Vyzkoušet můžete např. kurz vaření zaměřený na seitan, tempeh či tofu, kurz výroby mléka, sýrů a jogurtů z ořechů a semínek nebo kurz specializovaný na luštěniny. Kurzy probíhají v Řevnici u Prahy.

Sám Pavel je veganem 12 let. Co ho k veganství přivedlo? Jak vypadal život vegana před 12 lety a proč si i dnes raději většinu věcí připravuje doma? Jak jeho podnikání souvisí s častými cestami vlakem a poradí nám nějaké tipy na to, jaká jídla si připravit na cesty? Jak zvládnout veganství v zimě bez nákupu dovážené zeleniny? A co je nejlepší — tofu, tempeh nebo seitan?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book