V hlavní roli oves a pohanka – nové rostlinné produkty plné živých kultur

BLOG | 1. 9. 2021

Do českých supermarketů míří nové české jogurty, které jsou vyrobeny z klíčeného ovsa nebo z klíčené pohanky. Ovsánek i Pohánek vynikají čistým složením a oba jsou certifikované ochrannou známkou V-Label. Ovsánek byl dokonce oceněn ve Volbě spotřebitelů.

Společnost Semix vyrábí produkty zdravé výživy již od roku 1995, od roku 2004 se firma začala soustředit také na celozrnné potraviny a dnes přináší své první rostlinné jogurty. Semix je také dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a je Členem koalice proti palmovému oleji.

První produkt – Ovsánek – je vyrobený z klíčeného ovsa a ve verzi natural kromě této ingredience, vody a jogurtových kultur neobsahuje žádné další suroviny ani přídatné látky. Zakoupit ho můžete ale také v ochucené variantě s ovocnou složkou z meruněk či jahod.

Oves a jeho vlastnosti nás velmi fascinuje a využíváme jej ve formě lupínků, vloček i mouky již dlouho. Postavili jsme halu, kde klíčíme různé obiloviny a pseudoobiloviny a postupně nacházíme nové a nové možnosti využití klíčení,” sděluje Gabriela Salichová, ředitelka marketingu společnosti Semix. Ovsánek je tak produktem naší vývojové laboratoře. Celý tým byl charakterem produktu nadšen a laboratorní rozbor dopadl také skvěle, takže dnes již vyrábíme Ovsánka díky nově postavené lince pravidelně,” dodává Salichová.

Ovsánek obsahuje také zdraví prospěšnou vlákninu (2g na 100 g produktu) a oves je známý pro svůj obsah betaglukanů, které podporují naši imunitu. Na druhé straně Pohánek rozhodně nezaostává, protože zvolená surovina – pohanka – je známou českou superpotravinou. Obsahuje například rutin, který zvyšuje pružnost a pevnost cév, čímž je chrání proti popraskání. Pohánek si můžete vychutnat v ochucené meruňkové verzi.

Produkty Ovsánek i Pohánek jsme pro vás zkontrolovali a označili ochrannou známkou V-Label. Známku V-label považujeme za jasně identifikovatelnou značku mezinárodního významu a čeští vegani a veganky ji dobře znají. ProVeg Česko bylo velmi precizní při prozkoumání námi dodaných podkladů a to dodává získání známky na prestiži,” zmiňuje Gabriela Salichová.

Ovsánek můžete zakoupit do konce tohoto týdne (do 5. 9.) v řetězci Kaufland a od konce září bude v trvalé nabídce řetězce Lidl.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book