Startujeme Vege Kurzy!

Také vám chybí plnohodnotná veganská strava v restauracích a sestavování jídla z příloh vás už nebaví?

Ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací České republiky startujeme projekt Vege kurzy. V současnosti narůstá nejen počet veganů, ale i reduktariánů, kteří snižují svoji spotřebu živočišných produktů.

“Věříme, že se i díky několika takovým položkám na menu, podaří restauratérům získat si větší přízeň stávajících i větší množství nových zákazníků. Veganské speciality se stávají více oblíbenými a vítaným zpestřením klasických jídelních lístků,” říká Mgr. Jana Šturmová, manažerka vzdělávacích programů Akademie AHR ČR.

Cílem kurzů je dostat plnohodnotná veganská jídla do běžných restaurací a zpřístupnit tak rostlinnou kuchyni i lidem z menších měst. Chceme tak dělat veganství dostupnější pro všechny a nabourávat předsudky, které ve společnosti vůči rostlinné stravě stále přetrvávají.

“Praha je dle informačního portálu Happycow.net listována jako páté hlavní město s nejvyšším počtem veganských restaurací na počet obyvatel. Sledujeme trendy a věříme, že nové poznatky budou pro naše členy přínosem,” dodává Jana Šturmová.

Znáte i vy kuchaře, kuchařky či restaurace, které by náš kurz mohl zaujmout? Rádi byste nám pomohli se šířením projektu? Můžete si stáhnout a vytisknout léták, který pak můžete do vaší blízké restaurace zanést.

Termíny kurzů a registrace jsou dostupné na stránkách Akademie AHR.

#VEGEKURZY