Společnost V-Label představila mezinárodní soutěž o nejlepší produkty

BLOG | 18. 5. 2021

Společnost V-Label představila mezinárodní soutěž o nejlepší V-Label produkty, aby vyzdvihla přínos inovativních způsobů, kterými podniky přispívají k bohaté a rozmanité nabídce rostlinných produktů a ocenila tak firmy, které přináší změny a přispívají ke globální udržitelnosti. Jako lídr ve svém oboru si V-Label klade za cíl zvýšit povědomí médií o pokroku a růstu průmyslu s rostlinnými alternativami, a podporovat další firmy k výrobě veganských produktů a tedy i jejich zapojení se do udržitelných obchodních postupů.

V současné době zažíváme bezprecedentní změnu v potravinářském průmyslu: místo pěstování rostlinných potravin pro krmení zvířat se vyvíjí stále více produktů pro přímou lidskou spotřebu bez zbytečného zabíjení zvířat,“ říká Renato Pichler, generální ředitel společnosti V-Label GmbH. Tím se zkracuje potravní řetězec a přináší to také další výhody – šetření přírodních zdrojů, způsobování menšího utrpení zvířat a navíc zlepšení zdraví.”

Oceňuje se kvalita, inovace a pozitivní dopad v průmyslu s rostlinnými produkty.

Soutěž, která byla zahájena 10. května 2021, má 9 kategorií jako nejlepší alternativa masa či nejlepší alternativa mléčných produktů, ale najdeme zde také kategorie, které mají za cíl podporovat odpovědné obchodní praktiky, jako je udržitelnost, inovace a pozitivní dopad. Inovační kategorie bude jako jediná otevřena všem firmám, které nabízí veganské produkty, tedy i mimo zákaznickou základnu V-Label.

Porota se bude skládat z vedoucích představitelů a představitelek z oboru průmyslu rostlinných alternativ, médií a neziskových organizací. Součástí bude také hlasování veřejnosti a zvláštní cena, o níž budou hlasovat influenceři a influencerky. Mezi nimi najdeme například účty Addicted to Humus nebo Danza de Fogones, jež je nejčtenějším blogem s veganskými recepty ve španělštině.

Nominace do soutěže budou otevřeny do 31. července 2021 a po rozhodnutí poroty budou finalisté vyhlášeni v říjnu 2021. O vítězích se dozvíme během slavnostního předávání cen, které proběhne v listopadu 2021.

Účast je zcela zdarma s cílem získat ty nejzajímavější příběhy a inspirovat tak další firmy k výrobě rostlinných alternativ. Účastníci se mohou přihlásit na webu awards.v-label.com, kde napíšou proč a jak splňují podmínky dané kategorie. 

Více informací o soutěži

Finalisté a vítězové soutěže budou moci svůj úspěch sdílet díky speciálnímu logu navrženému pro tuto příležitost a budou také aktivně propagovány prostřednictvím komunikačních kanálů společnosti V-Label a jejich partnerů. Vítězové navíc získají bezplatnou jednoroční V-Label licenci, mediální balíček pro sdílení svého úspěchu, trofeje a finanční příspěvek na podporu charitativních organizací dle vlastního výběru.  

V-Label je přední světová veganská a vegetariánská ochranná známka, používaná zejména v potravinářském a kosmetickém průmyslu. Byla registrována v roce 1996 a je přítomna v 50 zemích, ve kterých bylo certifikováno více než 40 000 veganských a vegetariánských produktů.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

B2B novinky

Chcete se dozvědět novinky z odvětví rostlinných potravin včas? Každý měsíc pro vás shromažďujeme ty nejdůležitější informace ze světa rostlinných produktů a trhu. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a ty nejdůležitější zprávy už vám nikdy neuniknou.