Forky’s představil nové rostlinné produkty – oblíbená jídla si můžete odnést domů mražená

BLOG | 8. 7. 2021

Známý český franšízový podnik Forky’s nově nabízí hotová jídla v mražené formě vyrobená pouze z rostlinných surovin. Výběr je opravdu bohatý od knedlíků a raviolů plněných rostlinným mletým masem přes řecké quinoové kousky až po sladké knedlíky s povidly či bramborové šulánky. Zakoupit můžete také samotné veganské mleté či chunks à la kuřecí kousky, které snadno připravíte za pár minut na pánvi.

Výroba pro franšízy v době covidu logicky stagnovala, takže jsme měli volné výrobní kapacity. Zároveň jsme věděli, že některé plněné produkty na trhu chybí (např. bramborové knedlíky plněné uzeným nebo povidly, ravioli nebo opravdu dobře ochucené mleté). A také jsme věděli, že v některých produktech jsme cenově konkurenceschopní, navíc často i levnější při vyšší kvalitě,” popisuje důvody stojící za výrobou nových produktů majitel Forky’s Luboš Vidlička.

Příprava hotových jídel Forky’s je velmi rychlá a jednoduchá, většinou je stačí na pár minut ponořit do vroucí vody, jsou totiž již předvařená v páře. Jídla vás překvapí nízkým obsahem tuku, který se pohybuje okolo 2 g na 100 g výrobku (např. řecké kousky mají 1,7 g tuku na 100 g, bramborové šulánky jen 0,4 g tuku na 100 g). Řecké kousky také vynikají obsahem bílkovin (díky použití quinoy a seitanu), ve 100 gramech najdete téměř 20 g proteinů. Skvělé jsou s pečenými bramborami a čerstvým salátem či tzatziki. Můžete je také přidat do salátu a získáte tak výživné a zároveň lehké letní jídlo.

Všechny produkty Forky’s jsou navíc certifikované ochrannou známkou V-Label. Pro zákazníky je tato značka jistota, nemusí hledat informace ve složení. Zároveň se nám líbí, že prostředky získané za prodej práv této ochranné známky se vynaloží na rozšiřování rostlinné stravy ve společnosti,” dodává Luboš Vidlička.

Milovníci a milovnice tradičních jídel ocení bramborové knedlíky či ravioli plněné kořeněným mletým masem na bázi sójové a hrachové bílkoviny. Pokud máte radši sladké, vyzkoušejte třeba skvělé cookies, bramborové knedlíky s povidlovou náplní nebo tradiční bramborové šulánky, které skvěle chutnají s mletým mákem a rostlinným máslem. Připravit si je však můžete i na slano například s domácím bazalkovým pestem a ořechy.

Produkty Forky’s seženete na pobočkách restaurací Forky’s a na Rohlík.cz.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book