Podpořte své zdraví s veganskými výživovými doplňky od české firmy Nutricius

BLOG | 9.8. 2019

Máme radost, že se nám letos kromě spousty veganských potravinových produktů povedlo certifikovat i doplňky stravy. Nově tak V-Label naleznete i na obalech společnosti Nutricius, která se zabývá výrobou vitamínových doplňků pro zdraví a krásu. Cílem této společnosti je získávat informace z praxe a zaměřit se na produkci kvalitních vitamínů, které lidé žádají.

I když nám může vyvážená rostlinná strava poskytnout několik zdravotních benefitů, na některé vitamíny si jako vegani a veganky musíme dávat pozor. Nejdůležitější je nezapomínat na vitamin B12, který je kromě jiného důležitý pro správnou činnost nervové soustavy a tvorbu červených krvinek. Jeho nedostatek se kromě únavy a slabosti projevuje typicky brněním končetin, anémií, depresí, poruchami paměti či zraku. Déletrvající nedostatek může vést dokonce k poruchám chůze a nevratnému poškození nervové soustavy. V rostlinných zdrojích se tento vitamín bohužel nevyskytuje a tak jej můžeme získat pouze z fortifikovaných potravin a doplňků stravy. Nově si na našem eshopu můžete zakoupit i B12 od českého výrobce Nutricius. Složení jsme důkladně prověřili a všechny složky splňují kritéria známky V-Label.

V období od října do března, kdy není dostatečné ultrafialové záření, je dobré zvážit i doplňování vitamínu D a to se netýká jen lidí, kteří se stravují rostlinně. Nedostatek vitaminu D vede ke snížení hladiny vápníku, což se projeví nespecifickými obtížemi jako je únava, nevýkonnost či vyšší nemocnost (z důvodu vlivu vitaminu D na imunitní systém). Mezi další typické příznaky patří bolesti kostí a svalů, prodloužené hojení ran nebo vypadávání vlasů. Většina doplňků stravy obsahuje D3 (cholekalciferol) který je živočišného původu, nejčastěji z lanolinu. Nutricius nově vyrábí vitamín D3, který je získáván z lišejníků a je tedy čistě veganský. Kromě klasických tablet je dostupný i v jahodové příchuti pro děti.

“Jsem velice rád, že jsem mohl naše výrobky certifikovat V-Label. Je to mezinárodně uznávaný symbol, který veganští zákazníci znají a nemusejí již déle přemýšlet o koupi výrobku. Umožnilo nám to oslovit nové zákazníky nejen u nás v České republice, ale také v zahraničí. Chystáme celou řadu nových výrobků, které budeme opět certifikovat V-Label,” dodává k certifikaci Ing. Martin Mach z firmy Nutricius.

Kromě těchto základních vitamínů jsme certifikovali i několik dalších, které naleznete na webu Nutricius (např. zinek, betakaroten, melatonin či doplňky na problémy močových cest). Jsme rádi, že se výrobci potravin, kosmetiky i doplňků stravy stále více zajímají o kritériá veganských produktů a můžeme jim tak pomoci při hledání vhodných rostlinných alternativ.

Věříme, že pokud preferujete nákup od lokálních výrobců, tak vás novinky v našem eshopu potěší.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book