Velká podzimní soutěž! Vyhrajte balíček plný lahodných veganských produktů!

BLOG | 5.10. 2020

Veganské ochranné známky při nakupování vyhledává většina veganů a vegetariánů, málokdo ale ví, jaké benefity nakupování produktů s ochrannou známkou V-Label přináší. Abychom rozšířili povědomí o této problematice, připravili jsme pro vás velkou říjnovou soutěž. Jak se zapojit?

Až příště půjdete na nákup, pečlivě si prohlédněte balení veganských produktů a hledejte známé žluté kolečko s nápisem VEGAN. Poznáte ho na první pohled. Nahrajte svůj oblíbený produkt označený veganskou ochrannou známkou V-Label na Instagram jako příspěvek, nejlépe rovnou s receptem nebo tipem na použití daného produktu, abychom se mohli navzájem inspirovat. Nezapomeňte přidat soutěžní #vlabelsoutez. Každý týden vylosujeme 3 výherce, kteří od nás dostanou balíček plný veganských produktů v přibližné hodnotě 2 000 Kč. Soutěžit můžete až do půlnoci 1. 11. 2020.

V-Label v maloobchodu

6 důvodů, proč kupovat produkty certifikované V-Label

Veganský produkt poznáte na první pohled. Díky výrazně žlutému znaku snadno a rychle zaregistrujete a rozpoznáte veganský produkt, takže vám neunikne žádná novinka. V obchodě se také nemusíte zdržovat čtením složení a ušetříte tak spoustu času.

Nepřímo tak podpoříte neziskové organizace propagující veganství. Certifikaci veganských produktů ochrannou známkou V-Label zajišťují v každé zemi zvlášť lokální organizace. Mnohé z nich mohou fungovat právě díky těmto certifikačním poplatkům od firem. V České republice zajišťuje certifikaci Česká veganská společnost a například na Slovensku Slovenská veganská společnost.

Nemusíte řešit problematické složky ve složení. Díky jasnému označení V-Label máte jistotu u problematických složek jako jsou například diglyceridy mastných kyselin, které mohou, ale nemusí být živočišného původu. S jistotou byste jejich původ zjistili jedině tak, že byste psali výrobci produktu.

Zvolíte nezávislou známku, která podléhá důsledné kontrole. Garantujeme vám, že každý výrobek označený V-Label prošel důslednou kontrolou. Oproti sdělením jako je “vegan-friendly” a neoficiálním označením, kterými někteří výrobci označují své produkty, víte u V-Label přesně, co kupujete. Zkontrolovali jsme to za vás.

Máte jistotu, že ani při výrobě nebyly použity živočišné složky. U vín, džusů a dalších nápojů podle složení nepoznáte, zda při výrobě nebyly použity živočišné složky například při čiření či filtrování. Díky ochranné známce V-Label nemusíte psát výrobcům, jaký postup při výrobě používají, zda například nepoužívají želatinu či kasein a máte tak čisté svědomí a ušetřený čas můžete využít efektivnějším způsobem.

Nespletete se ani na cestách. Při cestování do exotických lokací často nenajdete složení v angličtině, natož v češtině. Hlavně u jazyků, které nepoužívají latinku, je veganský certifikát často jedinou možností, jak můžete zjistit, zda je produkt skutečně veganský. V-Label se snadno může stát vaším pomocníkem na cestách.

Pravidla soutěže

  • Pořadatelem soutěže je Česká veganská společnost, z. s. se sídlem v Praha – Nusle, Družstevní 1376/3, PSČ 140 00, IČO 03094936.
  • Soutěž probíhá od 5. 10 do 1. 11. 2020 ve čtyřech soutěžních týdnech (5.10.-11.10;  12.10.-18.10.; 19.10.-25.10. a 26.10.-1.11.). V soutěži lze v daný týden soutěžit vždy od nedělní půlnoci do půlnoci neděle následující.
  • Účastníkem soutěže se může stát fyzická osoba starší 15 let, s trvalým bydlištěm nebo adresou pro doručování na území České republiky. Každý účastník může vytvořit více soutěžních příspěvků, vždy však s jiným produktem označeným ochrannou známkou V-Label. Každý účastník může vyhrát pouze v jednom soutěžním týdnu.
  • Účastník se zapojí do soutěže tak, že na svém Instagramovém účtě zveřejní příspěvek (soutěžní post) s produktem s ochrannou známkou V-Label. Příspěvek musí být označený soutěžním # (#vlabelsoutez).
  • Výhra v soutěži je balíček V-Label produktů v přibližné hodnotě 2 000 Kč. Každý soutěžní týden budou vylosováni 3 výherci. Celkem tedy může vyhrát 12 soutěžících, kteří splní podmínky soutěže.
  • Výherci soutěže budou o výhře informováni prostřednictvím sociální sítě Instagram nejpozději do 3 kalendářních dnů od skončení soutěžního týdne. Výhra bude výherci zaslána poštou na náklady pořadatele soutěže, pokud nebude domluveno jinak.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo ze závažných důvodů soutěž zkrátit, přerušit nebo zrušit či změnit její pravidla. Rozhodnutí o výherci je výlučným právem pořadatele a na výhru není právní nárok. Soutěžící bere na vědomí a svou účastí v soutěži souhlasí s tím, že pořadatel nenese žádnou odpovědnost za jakékoli případné škody či jiné majetkové i nemajetkové újmy způsobené využitím či užíváním výher ze soutěže. Výhry nelze vyplatit alternativně v hotovosti. Vymáhání účasti v soutěži či soutěžních výher soudní cestou je vyloučeno.
O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book