Webinář: Environmentální úzkost

KDY: 2.12.2020, 18:00 – 19:30

KDE: Online, celá ČR

VSTUPNÉ: zdarma

Cítíte při sledování informací o stavu naší planety smutek, bezmoc či dokonce vztek? Utápíte se v pocitech viny a přijde vám, že život ztratil smysl? Možná prožíváte to, čemu odborníci říkají environmentální žal. Jak se ekologická úzkost projevuje, jak se k ní staví odborníci a jaké jsou metody vypořádávání? A dá se s environmentálním žalem tváří v tvář změnám klimatu vlastně vůbec zcela vypořádat?

Jak se environmentální žal liší od jiných úzkostí a od tzv. traumatu veganství? Není bezmoc a vztek, který mohou cítit někteří vegani a veganky ve své podstatě podobná environmentálnímu žalu? Jak se smířit s tím, že nedokážeme svým blízkým předat naše základní hodnoty?

O čem bude webinář?

  • Co je to environmentální žal a jak se projevuje.
  • Jaké jsou metody vypořádávání s environmentálním žalem. 
  • Trauma veganství
  • Problematiku představí psychoterapeutka, lektorka a mentorka Zdeňka Voštová.

O lektorce

Mgr. Zdeňka Voštová, terapeutka a zapsaná mediátorka, vystudovala Právnickou fakultu UK. V průběhu své praxe se přes organizování zážitkových kurzů dostala k zájmu o komunikaci a psychoterapii. Absolvovala mediační výcviky završené mediátorskou zkouškou na Ministerstvu spravedlnosti. Při své práci čerpá mimo jiné ze svých zkušeností z denního stacionáře na Psychosomatické klinice, kde pracovala s klienty s úzkostnými a depresivními stavy. V současnosti má vlastní terapeutickou a mediátorskou praxi. Její specializací je mimo jiné podpora lidem, kteří prožívají environmentální úzkost či žal. Věnuje se také osvětě a vnášení tohoto tématu do společenské debaty.

Máte otázky?

Ozvěte se nám, rádi je zodpovíme.

Eva Hemmerová
eva.hemmerova@veganskaspolecnost.cz

Telefon
+420 728 679 405
(Po-Pá 9:00 – 17:00)