Webinář: Naše rodina se stravuje vegansky – veganství u dětí v praxi

Setkali jste se s názorem, že veganství je možná v pořádku u dospělých, ale rozhodně ne u dětí? Varoval vás lékař či lékařka sdělením, že rostlinná strava je pro děti zdraví škodlivá? Rádi byste věděli, zda svému dítěti neublížíte?

Na webináři se kromě teoretických informací o rizikových nutrientech u dětí dozvíte také spoustu praktických tipů a rad, jak by mohl vypadat zdravý jídelníček u rostlinně se stravujících dětí.  

V 90 minutách se s vámi Mgr. Dagmar Štruncová, předsedkyně lékařské asociace pro výživu PAN Czech Republic a matka 2 veganských dětí, podělí o praktické zkušenosti s výživou veganských dětí.

Webinář se uskuteční za finanční podpory značky Garden Gourmet Česká republika.

Sledujte webinář nabitý výživnými informacemi.

  • Kdy: 30. září
  • Kde: kdekoliv s internetovým připojením
  • V kolik: začínáme v 19:00

O čem bude webinář?

  • Na jaké mikronutrienty se u vegetariánské a veganské stravy zaměřit
  • Rostlinný jídelníček prakticky – jak může vypadat celodenní strava u těch nejmenších? Zaměříme se především na děti od 6 měsíců do 2 let.
  • Není vege strava jako vege strava – proč na první pohled pestrá a zdravá strava může být nedostatečná?
  • Srovnáme, jak se dá veganská strava u dětí nastavit nezdravě (co lidé podceňují) vs. jak ji sestavit plnohodnotně.

Webinář pro vás povede farmaceutka, předsedkyně lékařské asociace pro výživu PAN Czech Republic a matka 2 veganských dětí Mgr. Dagmar Štruncová.

Mgr. Dagmar Štruncová

Mgr. Dagmar Štruncová je předsedkyní lékařské asociace pro výživu PAN Czech Republic. Profesí je farmaceut, nyní je na mateřské dovolené. Od září 2018 je studentkou doktorského studia na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, kde se zabývá výhodami rostlinné stravy u pacientů po infarktu myokardu. Mgr. Štruncová se stravuje od roku 2004 vegetariánsky, od roku 2014 vegansky a podělí se s vámi o praktické zkušenosti o výživě veganských dětí.