Další výrobce majonézy se veze na veggie vlně. Záruba Food představuje Zárubovu vegan mayo

BLOG | 31.3. 2021

Budějovická firma Záruba Food představuje novinku – čistě rostlinnou majonézu, která uspokojí všechny mlsné jazýčky. Jde o první veganský produkt této jihočeské společnosti, který je navíc pro vyšší transparentnost certifikován ochrannou známkou V-Label.

Vypadá jako majonéza, chutná jako majonéza, ale je vyrobena zcela bez použití vajec z čistě rostlinných surovin – to je Zárubova vegan mayo od budějovické firmy Záruba Food. Rostlinná majonéza je vyrobena z řepkového oleje a obsahuje 63 g tuku na 100 g, což je téměř o 10 g méně než konvenční majonéza od stejné firmy. Zárubova vegan mayo bude skvělým parťákem při letních veggie grilovačkách, ale své místo najde i v bramborovém salátu.

„Zárubova vegan mayo vznikla jako reakce na poptávku po tomto druhu zboží a také v souvislosti se změnou v životním stylu našich zákazníků. Věříme, že tuto rostlinnou novinku si užijí všichni od veganů a veganek po ty, kteří jen hledají ozvláštnění či odlehčení svého jídelníčku,” sděluje ředitel společnosti Záruba Food Petr Hrdlička. „Certifikace je pro nás důležitá a věříme, že díky ochranné známce V-Label mají spotřebitelé jistotu, že kupují ověřený výrobek, který vyhovuje jejich potřebám,” doplňuje Hrdlička.

Nová Zárubova vegan mayo bude postupně zalistovávána ve většině řetězcích. Aktuálně je dostupná v řetězci MAKRO.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book